שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

תינק אנד דרינק

19 למאי 2020

החויה הדתית לסוגיה

תקציר

שיחה מעניינת מאוד על מהותה של החוויה הדתית. למה וויליאם ג'יימס בסוף המאה ה-19 תיאר אין  סוף חוויות דתיות של מגוון דתות, אך לא מדבר על היהדות? האם היהדות היא רק דת של חוקים אבל אין חוויה? מהי בעצם חוויה דתית? והאם רק דתיים יכולים לחוות אותה? האמנם יש מדיטציה בתורה? מה זה ניו אייג' בהקשר של הדת? שאלות אלו ורבות אחרות עולות בשיחה בזאת. מומלץ בחום בפרט למי שאוהב פילוסופיה של הדת.

פורסם לראשונה בפודקאסט טינק אנד דרינק

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

איך זה לסקר מלחמות עם איתי אנגל

איך נהיים כתבי מלחמה? איך נזהר כתב ישראלי שמסתובב בעירק, אפגניסטן ופקיסטן שלא יתגלה? מה יהיה עם כל המלחמות באיזור שלנו? ג'רמי פוגל חוזר בשיחה מרתקת עם איתי אנגל 

ימים נוראים – תכנית החלוקה

פודקאסט חדש של יובל מלחי שמספר על האירועים שהובילו לפרוץ מלחמת העצמאות. בפרק זה: המנדט הבריטי, מכון סונובורן, הסמינר של בן-גוריון, האנטישמיות של בווין, השבת השחורה, מראות האקסודוס, ההצבעה באו"ם ותחילת המלחמה.

The Supernova Coda

האם הקיסר הירוהיטו אכן היה בובה חסרת אחריות להתנהלות היפאנית במלחמה, או שזה הנרטיב שהאמריקאים יצרו על מנת להימנע מהצורך לשפוט אותו כפושע מלחמה? מה בנוגע לפצצת האטום? האם הייתה ברירה או לא? אם כבר זורקים, אז למה על אזרחים?

מי לימד אותנו לשנוא מרגרינה?

הקיסר נפוליאון היה זקוק למזון בעבור הכוחות שלו, כך המציאו את המרגרינה. במקור היא צהובה, אבל לאורך 150 השנים האחרונות היא הייתה ורודה, עכורה ואפילו שחורה.

נחקקו נגדה חוקים כמעט בכל מקום, למה? התשובה היא תעשיית החמאה. מסתבר שפייק ניוז זו לא המצאה של המאה ה -21.