פודקאסט ריביו

Making Sense with Sam Harris

23 לאפריל 2021

האם ההנדסה הגנטית תוביל את האנושות לאסון

תקציר

בשיחה ארוכה של 4 שעות, רוב רייד פורש את החזון האפוקליפטי הבלתי נמנע כביכול של חיסול האנושות על ידי חיידקים או וירוסים שיהונדסו במכוון על ידי קבוצה כלשהי. ככל שחולפות השנים, הטכנולוגיה שמאפשרת לבצע ריצוף גנטי של מחלות הופכת לזמינה וזולה. הרצף הגנטי של הדבר כבר דלף לאינטרנט. מעבדות ברחבי העולם מהנדסות וירוסים מסוכנים כדי ללמוד איך להתמודד מולם, וגם אלו כבר דלפו. מה ימנע מקבוצה קיצונית, או רוצח מטורף אחד להפיץ מחלה קשה שמתפרצת רק אחרי דגירה של חודש, כך שכשנגלה יהיה זה מאוחר מדי? מה אפשר לעשות?

 

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

תעלומת הפנינה הסמואית

הפודקסט של דורון פישלר, התשובה, הוא אחד האהובים והידועים בעברית. דורון בוחר מבין שאלות שהוא מקבל בפייסבוק את המעניינות והמוזרות ביותר ועונה עליהן. והפעם – איך ייתכן שהמילה פנינה בשפת מדינת האיים סמואה היא, כן, פנינה?
בדיוק כמו בעברית? הם הרי בצד השני של העולם לגמרי מאיתנו! דורון לא מוותר ומוצא את התשובה.

סוגיית נאט״ו, או מדוע תקפה רוסיה?

סוגיית נאט״ו לכאורה עומדת בבסיס המלחמה באוקראינה. למה נאט״ו המשיכה להתקיים אחרי התפרקות בריה״מ? ולמה היא התרחבה מזרחה על-אף הידיעה שהדבר יצור מתיחות עם הרוסים? בפרק נענה על שתי השאלות האלו מנקודת המבט המערבית ונראה שהסוגיה היא רק תירוץ בידי מוסקבה.

המלחמה נגד הפופוליזם

הדמוקרטיות בכל העולם במשבר: קיטוב שמחריף, פוסט-אמת, משברים פוליטיים ממושכים ובעיקר התחזקות הפופוליזם, שמתאפיין בדה-לגיטימציה לכל מוסדות המדינה, ונישא על גבי מהפכה טכנולוגית שמאפשרת הפצת פייק-ניוז בקנה מידה מבהיל. לנגד עינינו משתנה העולם במהירות.

כל מה שרציתם לדעת על מלח

אם נחשוב על זה לרגע, המלח מקיף אותנו מכל עבר: אנחנו אוכלים אותו, נושמים אותות מרגישים אותו. לכן שמחנו מאוד לגלות פודקאסט בנושא מלח, שלא מתייחס רק למתכונים, אלא לכל ההיבטים של המלח

שמשפיעים על החיים שלנו, מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך. השיחה מעניינת מאוד, ההקלטה ברמה גבוהה – בקיצור, מאוד מומלץ!