שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Making Sense with Sam Harris

23 לאפריל 2021

האם ההנדסה הגנטית תוביל את האנושות לאסון

תקציר

בשיחה ארוכה של 4 שעות, רוב רייד פורש את החזון האפוקליפטי הבלתי נמנע כביכול של חיסול האנושות על ידי חיידקים או וירוסים שיהונדסו במכוון על ידי קבוצה כלשהי. ככל שחולפות השנים, הטכנולוגיה שמאפשרת לבצע ריצוף גנטי של מחלות הופכת לזמינה וזולה. הרצף הגנטי של הדבר כבר דלף לאינטרנט. מעבדות ברחבי העולם מהנדסות וירוסים מסוכנים כדי ללמוד איך להתמודד מולם, וגם אלו כבר דלפו. מה ימנע מקבוצה קיצונית, או רוצח מטורף אחד להפיץ מחלה קשה שמתפרצת רק אחרי דגירה של חודש, כך שכשנגלה יהיה זה מאוחר מדי? מה אפשר לעשות?

 

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

אברהם בורג – אני יהודי פרוטסטנטי

אברהם בורג כיהן כח"כ מטעם מפלגת 'העבודה' וכיו"ר הכנסת ה-15 וכן כיהן כיו"ר הסוכנות היהודית. שיחה על ספרו 'הנה ימים באים' והתפיסה שעומדת מאחוריו.בשיחה, בורג מנפק רעיונות ואימרות, כמי שאינו שם לב שהוא זורק "פצצות מתקתקות" בשיח הציבורי בישראל.

סטואיזם כדרך חיים

בשנים האחרונות מתגבר העניין הפילוסופיה הסטואית ובדרך החיים שהיא מציעה. לכל מי שמעוניין להבין תוך פחות משעה על מה מדברים כשאומרים סטואיזם.

חור בהשכלה

המגזרים בחברה היהודית בישראל

מה אתם? אתם חילוניים? אתם דתיים? חרדים או מסורתיים? אין כמעט יהודי ישראלי שאין לו תשובה על השאלה הזו, כולנו חיים במציאות שמכריחה אותנו לבחור מגזר אחד אליו אנחנו משתייכים. אבל האם זה תמיד היה ככה?

אריסטו פילוסופיה

האתיקה של אריסטו:על חברות ואושר

פודקאסט על הפילוסופיה של אריסטו – מהו הקשר בין מוסר לבין חברים וחברות? הפילוסוף היווני אריסטו חשב שבכדי לחיות חיים טובים, אדם חייב חברים.