חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פודקאסט ריביו

Making Sense with Sam Harris

23 לאפריל 2021

האם ההנדסה הגנטית תוביל את האנושות לאסון

תקציר

בשיחה ארוכה של 4 שעות, רוב רייד פורש את החזון האפוקליפטי הבלתי נמנע כביכול של חיסול האנושות על ידי חיידקים או וירוסים שיהונדסו במכוון על ידי קבוצה כלשהי. ככל שחולפות השנים, הטכנולוגיה שמאפשרת לבצע ריצוף גנטי של מחלות הופכת לזמינה וזולה. הרצף הגנטי של הדבר כבר דלף לאינטרנט. מעבדות ברחבי העולם מהנדסות וירוסים מסוכנים כדי ללמוד איך להתמודד מולם, וגם אלו כבר דלפו. מה ימנע מקבוצה קיצונית, או רוצח מטורף אחד להפיץ מחלה קשה שמתפרצת רק אחרי דגירה של חודש, כך שכשנגלה יהיה זה מאוחר מדי? מה אפשר לעשות?

 

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

יובל נח הררי

יובל נח הררי – לא יהיו בחירות בישראל. הן יהיו כמו ברוסיה

ההיסטוריון פרופ' יובל נח הררי יצא בחודשים האחרונים למסע הרצאות ומפגשים בכל הארץ – להזהיר את הציבור מפני ניסיון ההפיכה המשטרית. בשיחה שקיים עם גיא רולניק, הוא מזהיר אותנו שהחלשת הכלכלה והצבא לא תטריד ולא תרתיע את הקבוצה המשיחית שדוחפת את ההפיכה המשטרית. "הם חושבים כמו הבולשביקים ברוסיה – מבחינתם שהכלכלה תקרוס ושאנשים יאכלו לחם עם בצל – הם יבנו כלכלה חדשה. זה לא מעניין אותם שהצבא יקרוס, הם אפילו יכולים להיות בעד. עולם ישן נחריבה, עולם חדש נבנה תחתיו.״

המרכז למחקרי ביטחון לאומי

נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית

בעקבות הניסיונות לקדם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית, בתיווך ארה״ב, מציג פאנל חוקרי המכון ניתוח של עיקרי התפתחויות בנושא זה, ובוחן את ההיתכנות של הסכם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית בעתיד הקרוב, בחסות ממשל ביידן.

פודקאסט עם אסתר פרל על זוגיות

פודקאסט אסתר פרל על זוגיות שמספר לנו האם וכיצד אפשר להחזיר את הרומנטיקה לזוגיות? האמנם יש רק 3 סוגי מריבות? מתי עדיף לזוגות להיפרד ומהי הדרך הנכונה לעשות זאת?

כל מה שרציתם לדעת על מלח

אם נחשוב על זה לרגע, המלח מקיף אותנו מכל עבר: אנחנו אוכלים אותו, נושמים אותות מרגישים אותו. לכן שמחנו מאוד לגלות פודקאסט בנושא מלח, שלא מתייחס רק למתכונים, אלא לכל ההיבטים של המלח

שמשפיעים על החיים שלנו, מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך. השיחה מעניינת מאוד, ההקלטה ברמה גבוהה – בקיצור, מאוד מומלץ!