שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Making Sense with Sam Harris

23 לאפריל 2021

האם ההנדסה הגנטית תוביל את האנושות לאסון

תקציר

בשיחה ארוכה של 4 שעות, רוב רייד פורש את החזון האפוקליפטי הבלתי נמנע כביכול של חיסול האנושות על ידי חיידקים או וירוסים שיהונדסו במכוון על ידי קבוצה כלשהי. ככל שחולפות השנים, הטכנולוגיה שמאפשרת לבצע ריצוף גנטי של מחלות הופכת לזמינה וזולה. הרצף הגנטי של הדבר כבר דלף לאינטרנט. מעבדות ברחבי העולם מהנדסות וירוסים מסוכנים כדי ללמוד איך להתמודד מולם, וגם אלו כבר דלפו. מה ימנע מקבוצה קיצונית, או רוצח מטורף אחד להפיץ מחלה קשה שמתפרצת רק אחרי דגירה של חודש, כך שכשנגלה יהיה זה מאוחר מדי? מה אפשר לעשות?

 

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

איך זה לסקר מלחמות עם איתי אנגל

איך נהיים כתבי מלחמה? איך נזהר כתב ישראלי שמסתובב בעירק, אפגניסטן ופקיסטן שלא יתגלה? מה יהיה עם כל המלחמות באיזור שלנו? ג'רמי פוגל חוזר בשיחה מרתקת עם איתי אנגל 

ימים נוראים – תכנית החלוקה

פודקאסט חדש של יובל מלחי שמספר על האירועים שהובילו לפרוץ מלחמת העצמאות. בפרק זה: המנדט הבריטי, מכון סונובורן, הסמינר של בן-גוריון, האנטישמיות של בווין, השבת השחורה, מראות האקסודוס, ההצבעה באו"ם ותחילת המלחמה.

The Supernova Coda

האם הקיסר הירוהיטו אכן היה בובה חסרת אחריות להתנהלות היפאנית במלחמה, או שזה הנרטיב שהאמריקאים יצרו על מנת להימנע מהצורך לשפוט אותו כפושע מלחמה? מה בנוגע לפצצת האטום? האם הייתה ברירה או לא? אם כבר זורקים, אז למה על אזרחים?

מי לימד אותנו לשנוא מרגרינה?

הקיסר נפוליאון היה זקוק למזון בעבור הכוחות שלו, כך המציאו את המרגרינה. במקור היא צהובה, אבל לאורך 150 השנים האחרונות היא הייתה ורודה, עכורה ואפילו שחורה.

נחקקו נגדה חוקים כמעט בכל מקום, למה? התשובה היא תעשיית החמאה. מסתבר שפייק ניוז זו לא המצאה של המאה ה -21.