פודקאסט ריביו

Dan Carlin's Hardcore History

24 לאוקטובר 2019

סופרנובה במזרח – פרק 5

תקציר

בחלק החמישי, היפנים מתחילים להפסיד, אי אחר אי, מוצב אחר מוצב. הנחיתות שלהם במשאבים מול בעלות הברחת הופכת לברורה. התשובה של הפיקוד היפני ברורה: לחימה עד המוות, התאבדויות המוניות וטבח של האויב, חיילים או אזרחים כאחד. מתקפת הבנזאי מופיעה בשדה בקרב. האם זה מוצדק אנושית להילחם בצורה זו? הרי זו הייתה תכנית הלחימה היפנית מלכתחילה, להתיש את האמריקאים עד שיבקשו לסיים את המלחמה במשא ומתן? דן קרלין בוחן את השאלות הללו דרך העיניים של הלוחמים והאזרחים משני הצדדים.

פורסם לראשונה באתר של דן קרלין

 

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

המרכז למחקרי ביטחון לאומי

נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית

בעקבות הניסיונות לקדם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית, בתיווך ארה״ב, מציג פאנל חוקרי המכון ניתוח של עיקרי התפתחויות בנושא זה, ובוחן את ההיתכנות של הסכם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית בעתיד הקרוב, בחסות ממשל ביידן.

פודקאסט עם אסתר פרל על זוגיות

פודקאסט אסתר פרל על זוגיות שמספר לנו האם וכיצד אפשר להחזיר את הרומנטיקה לזוגיות? האמנם יש רק 3 סוגי מריבות? מתי עדיף לזוגות להיפרד ומהי הדרך הנכונה לעשות זאת?

כל מה שרציתם לדעת על מלח

אם נחשוב על זה לרגע, המלח מקיף אותנו מכל עבר: אנחנו אוכלים אותו, נושמים אותות מרגישים אותו. לכן שמחנו מאוד לגלות פודקאסט בנושא מלח, שלא מתייחס רק למתכונים, אלא לכל ההיבטים של המלח

שמשפיעים על החיים שלנו, מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך. השיחה מעניינת מאוד, ההקלטה ברמה גבוהה – בקיצור, מאוד מומלץ!

תעלומת הפנינה הסמואית

הפודקסט של דורון פישלר, התשובה, הוא אחד האהובים והידועים בעברית. דורון בוחר מבין שאלות שהוא מקבל בפייסבוק את המעניינות והמוזרות ביותר ועונה עליהן. והפעם – איך ייתכן שהמילה פנינה בשפת מדינת האיים סמואה היא, כן, פנינה?
בדיוק כמו בעברית? הם הרי בצד השני של העולם לגמרי מאיתנו! דורון לא מוותר ומוצא את התשובה.