פודקאסט ריביו

Dan Carlin - Addendum

20 לדצמבר 2021

פודקאסט עם אילון מאסק על ניצחון המהנדסים

תקציר

פודקאסט עם אילון מאסק וביל ריילי, מהנדס בכיר בחברת SPACE X . אילון מאסק מוכר כיזם שהוציא את המכונית החשמלית מהארון אליו הוכנסה בתחילת המאה העשרים והפך אותה למוצר מבוקש בכל העולם.

חוץ מזה הוא מנסה להביא אותנו לחלל עם חברת החלל פורצת הדרך SPACE X , מנסה להביא אינטרנט מהחלל לכל אדם בכדור הארץ עם סטארלינק, ולאגור חשמל מהשמש עם חברת Power Wall.

דבר נוסף שכנראה לא ידעתם על אילון מאסק – הוא מבין ממש טוב במנועים של מטוסי קרב ממלחמת העולם השניה. בשיחה עם דן קרלין וביל ריילי, הנושא העיקרי הוא ההבדלים הגדולים שעושים שינויים

טכנולוגיים במטוסי קרב, טנקים ושאר כלי מלחמה, אשר הופכים את המהנדסים לכלי שובר שיוויון במאבק בין המדינות.

הסאונד די גרוע, אבל שווה את המאמץ.

מידע נוסף

פורסם באתר Dan Carlin Addendum

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

תעלומת הפנינה הסמואית

הפודקסט של דורון פישלר, התשובה, הוא אחד האהובים והידועים בעברית. דורון בוחר מבין שאלות שהוא מקבל בפייסבוק את המעניינות והמוזרות ביותר ועונה עליהן. והפעם – איך ייתכן שהמילה פנינה בשפת מדינת האיים סמואה היא, כן, פנינה?
בדיוק כמו בעברית? הם הרי בצד השני של העולם לגמרי מאיתנו! דורון לא מוותר ומוצא את התשובה.

סוגיית נאט״ו, או מדוע תקפה רוסיה?

סוגיית נאט״ו לכאורה עומדת בבסיס המלחמה באוקראינה. למה נאט״ו המשיכה להתקיים אחרי התפרקות בריה״מ? ולמה היא התרחבה מזרחה על-אף הידיעה שהדבר יצור מתיחות עם הרוסים? בפרק נענה על שתי השאלות האלו מנקודת המבט המערבית ונראה שהסוגיה היא רק תירוץ בידי מוסקבה.

המלחמה נגד הפופוליזם

הדמוקרטיות בכל העולם במשבר: קיטוב שמחריף, פוסט-אמת, משברים פוליטיים ממושכים ובעיקר התחזקות הפופוליזם, שמתאפיין בדה-לגיטימציה לכל מוסדות המדינה, ונישא על גבי מהפכה טכנולוגית שמאפשרת הפצת פייק-ניוז בקנה מידה מבהיל. לנגד עינינו משתנה העולם במהירות.

כל מה שרציתם לדעת על מלח

אם נחשוב על זה לרגע, המלח מקיף אותנו מכל עבר: אנחנו אוכלים אותו, נושמים אותות מרגישים אותו. לכן שמחנו מאוד לגלות פודקאסט בנושא מלח, שלא מתייחס רק למתכונים, אלא לכל ההיבטים של המלח

שמשפיעים על החיים שלנו, מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך. השיחה מעניינת מאוד, ההקלטה ברמה גבוהה – בקיצור, מאוד מומלץ!