פודקאסט ריביו

קולות מאירופה

25 לנובמבר 2020

קולות מאירופה פרק 1: איפה מתחילה ונגמרת אירופה?

תקציר

איפה מתחילה ונגמרת אירופה? האם לפי גבולות מדיניים, או לפי תרבויות וערכים משתנים?

אירופה המערבית נתפסת כיבשת זחוחה ומשגשגת וכמודל למדינות מפותחות, בעוד שחלקים רבים באירופה המזרחית נותרו מאחור, גם כיום – 3 עשורים לאחר נפילת מסך הברזל.

הגבולות הגיאוגרפים של היבשת הוסתו ושורטטו מחדש על ידי מלחמות, גלי הגירה וכעת גם מגיפה עולמית, והוגדרו לעיתים על ידי השתייכות דתית ופוליטית ועוצמה כלכלית.

האם אירופה היא יבשת או רעיון?  האיחוד האירופי מתמוטט או חווה משבר טבעי? האם אפשר בכלל להחיל על אירופה המודרנית את רעיון האיחוד?

פורסם באתר עיתון הארץ, בשיתוף מוסדות התרבות הלאומיים של האיחוד האירופי

 

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

המרכז למחקרי ביטחון לאומי

נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית

בעקבות הניסיונות לקדם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית, בתיווך ארה״ב, מציג פאנל חוקרי המכון ניתוח של עיקרי התפתחויות בנושא זה, ובוחן את ההיתכנות של הסכם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית בעתיד הקרוב, בחסות ממשל ביידן.

פודקאסט עם אסתר פרל על זוגיות

פודקאסט אסתר פרל על זוגיות שמספר לנו האם וכיצד אפשר להחזיר את הרומנטיקה לזוגיות? האמנם יש רק 3 סוגי מריבות? מתי עדיף לזוגות להיפרד ומהי הדרך הנכונה לעשות זאת?

כל מה שרציתם לדעת על מלח

אם נחשוב על זה לרגע, המלח מקיף אותנו מכל עבר: אנחנו אוכלים אותו, נושמים אותות מרגישים אותו. לכן שמחנו מאוד לגלות פודקאסט בנושא מלח, שלא מתייחס רק למתכונים, אלא לכל ההיבטים של המלח

שמשפיעים על החיים שלנו, מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך. השיחה מעניינת מאוד, ההקלטה ברמה גבוהה – בקיצור, מאוד מומלץ!

תעלומת הפנינה הסמואית

הפודקסט של דורון פישלר, התשובה, הוא אחד האהובים והידועים בעברית. דורון בוחר מבין שאלות שהוא מקבל בפייסבוק את המעניינות והמוזרות ביותר ועונה עליהן. והפעם – איך ייתכן שהמילה פנינה בשפת מדינת האיים סמואה היא, כן, פנינה?
בדיוק כמו בעברית? הם הרי בצד השני של העולם לגמרי מאיתנו! דורון לא מוותר ומוצא את התשובה.