חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פודקאסט ריביו

Great Leap Years

9 לאפריל 2018

שנות הזינוק הגדול-כשהיינו צעירים מאוד

תקציר

סדרה מעניינת המסבירה בשפה פשוטה את הזינוק קדימה של המין האנושי. בפרק הפותח את הסדרה, סטיבן פריי מתאר את חשיבותה של הקלוריה – אותה יחידת חום אשר כל היצורים החיים מחפשים. אם זאת האנטילופה שאוכלת דשא, האריה שטורף את האנטילופה, או האדם שאוכל כל דבר. כולם זקוקים לאנרגיה וכולם אוגרים אנרגיה. האדם היה הראשון שלמד כיצד לאגור אנרגיה מחוץ לגוף שלו דרך החקלאות. השאלה היא כמה אנרגיה אנחנו מוציאים כדי להשיג אנרגיה חדשה? האיכר המשועבד בימי הביניים הוא בעצם יחידת האנרגיה של האציל.

פורסם לראשונה באתר של סטיבן פריי

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

יובל נח הררי

יובל נח הררי – לא יהיו בחירות בישראל. הן יהיו כמו ברוסיה

ההיסטוריון פרופ' יובל נח הררי יצא בחודשים האחרונים למסע הרצאות ומפגשים בכל הארץ – להזהיר את הציבור מפני ניסיון ההפיכה המשטרית. בשיחה שקיים עם גיא רולניק, הוא מזהיר אותנו שהחלשת הכלכלה והצבא לא תטריד ולא תרתיע את הקבוצה המשיחית שדוחפת את ההפיכה המשטרית. "הם חושבים כמו הבולשביקים ברוסיה – מבחינתם שהכלכלה תקרוס ושאנשים יאכלו לחם עם בצל – הם יבנו כלכלה חדשה. זה לא מעניין אותם שהצבא יקרוס, הם אפילו יכולים להיות בעד. עולם ישן נחריבה, עולם חדש נבנה תחתיו.״

המרכז למחקרי ביטחון לאומי

נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית

בעקבות הניסיונות לקדם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית, בתיווך ארה״ב, מציג פאנל חוקרי המכון ניתוח של עיקרי התפתחויות בנושא זה, ובוחן את ההיתכנות של הסכם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית בעתיד הקרוב, בחסות ממשל ביידן.

פודקאסט עם אסתר פרל על זוגיות

פודקאסט אסתר פרל על זוגיות שמספר לנו האם וכיצד אפשר להחזיר את הרומנטיקה לזוגיות? האמנם יש רק 3 סוגי מריבות? מתי עדיף לזוגות להיפרד ומהי הדרך הנכונה לעשות זאת?

כל מה שרציתם לדעת על מלח

אם נחשוב על זה לרגע, המלח מקיף אותנו מכל עבר: אנחנו אוכלים אותו, נושמים אותות מרגישים אותו. לכן שמחנו מאוד לגלות פודקאסט בנושא מלח, שלא מתייחס רק למתכונים, אלא לכל ההיבטים של המלח

שמשפיעים על החיים שלנו, מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך. השיחה מעניינת מאוד, ההקלטה ברמה גבוהה – בקיצור, מאוד מומלץ!