שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Great Leap Years

9 לאפריל 2018

שנות הזינוק הגדול-כשהיינו צעירים מאוד

תקציר

סדרה מעניינת המסבירה בשפה פשוטה את הזינוק קדימה של המין האנושי. בפרק הפותח את הסדרה, סטיבן פריי מתאר את חשיבותה של הקלוריה – אותה יחידת חום אשר כל היצורים החיים מחפשים. אם זאת האנטילופה שאוכלת דשא, האריה שטורף את האנטילופה, או האדם שאוכל כל דבר. כולם זקוקים לאנרגיה וכולם אוגרים אנרגיה. האדם היה הראשון שלמד כיצד לאגור אנרגיה מחוץ לגוף שלו דרך החקלאות. השאלה היא כמה אנרגיה אנחנו מוציאים כדי להשיג אנרגיה חדשה? האיכר המשועבד בימי הביניים הוא בעצם יחידת האנרגיה של האציל.

פורסם לראשונה באתר של סטיבן פריי

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

איך זה לסקר מלחמות עם איתי אנגל

איך נהיים כתבי מלחמה? איך נזהר כתב ישראלי שמסתובב בעירק, אפגניסטן ופקיסטן שלא יתגלה? מה יהיה עם כל המלחמות באיזור שלנו? ג'רמי פוגל חוזר בשיחה מרתקת עם איתי אנגל 

ימים נוראים – תכנית החלוקה

פודקאסט חדש של יובל מלחי שמספר על האירועים שהובילו לפרוץ מלחמת העצמאות. בפרק זה: המנדט הבריטי, מכון סונובורן, הסמינר של בן-גוריון, האנטישמיות של בווין, השבת השחורה, מראות האקסודוס, ההצבעה באו"ם ותחילת המלחמה.

The Supernova Coda

האם הקיסר הירוהיטו אכן היה בובה חסרת אחריות להתנהלות היפאנית במלחמה, או שזה הנרטיב שהאמריקאים יצרו על מנת להימנע מהצורך לשפוט אותו כפושע מלחמה? מה בנוגע לפצצת האטום? האם הייתה ברירה או לא? אם כבר זורקים, אז למה על אזרחים?

מי לימד אותנו לשנוא מרגרינה?

הקיסר נפוליאון היה זקוק למזון בעבור הכוחות שלו, כך המציאו את המרגרינה. במקור היא צהובה, אבל לאורך 150 השנים האחרונות היא הייתה ורודה, עכורה ואפילו שחורה.

נחקקו נגדה חוקים כמעט בכל מקום, למה? התשובה היא תעשיית החמאה. מסתבר שפייק ניוז זו לא המצאה של המאה ה -21.