פודקאסט ריביו

Great Leap Years

9 לאפריל 2018

שנות הזינוק הגדול-כשהיינו צעירים מאוד

תקציר

סדרה מעניינת המסבירה בשפה פשוטה את הזינוק קדימה של המין האנושי. בפרק הפותח את הסדרה, סטיבן פריי מתאר את חשיבותה של הקלוריה – אותה יחידת חום אשר כל היצורים החיים מחפשים. אם זאת האנטילופה שאוכלת דשא, האריה שטורף את האנטילופה, או האדם שאוכל כל דבר. כולם זקוקים לאנרגיה וכולם אוגרים אנרגיה. האדם היה הראשון שלמד כיצד לאגור אנרגיה מחוץ לגוף שלו דרך החקלאות. השאלה היא כמה אנרגיה אנחנו מוציאים כדי להשיג אנרגיה חדשה? האיכר המשועבד בימי הביניים הוא בעצם יחידת האנרגיה של האציל.

פורסם לראשונה באתר של סטיבן פריי

עוד פרטים על הפודקאסט :

פודקאסטים באותו נושא :

המרכז למחקרי ביטחון לאומי

נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית

בעקבות הניסיונות לקדם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית, בתיווך ארה״ב, מציג פאנל חוקרי המכון ניתוח של עיקרי התפתחויות בנושא זה, ובוחן את ההיתכנות של הסכם נורמליזציה בין ישראל לערב הסעודית בעתיד הקרוב, בחסות ממשל ביידן.

פודקאסט עם אסתר פרל על זוגיות

פודקאסט אסתר פרל על זוגיות שמספר לנו האם וכיצד אפשר להחזיר את הרומנטיקה לזוגיות? האמנם יש רק 3 סוגי מריבות? מתי עדיף לזוגות להיפרד ומהי הדרך הנכונה לעשות זאת?

כל מה שרציתם לדעת על מלח

אם נחשוב על זה לרגע, המלח מקיף אותנו מכל עבר: אנחנו אוכלים אותו, נושמים אותות מרגישים אותו. לכן שמחנו מאוד לגלות פודקאסט בנושא מלח, שלא מתייחס רק למתכונים, אלא לכל ההיבטים של המלח

שמשפיעים על החיים שלנו, מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך. השיחה מעניינת מאוד, ההקלטה ברמה גבוהה – בקיצור, מאוד מומלץ!

תעלומת הפנינה הסמואית

הפודקסט של דורון פישלר, התשובה, הוא אחד האהובים והידועים בעברית. דורון בוחר מבין שאלות שהוא מקבל בפייסבוק את המעניינות והמוזרות ביותר ועונה עליהן. והפעם – איך ייתכן שהמילה פנינה בשפת מדינת האיים סמואה היא, כן, פנינה?
בדיוק כמו בעברית? הם הרי בצד השני של העולם לגמרי מאיתנו! דורון לא מוותר ומוצא את התשובה.