חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פודקאסט ריביו

Blueprint for Armageddon מלחמת העולם הראשונה

Blueprint For Armageddon היא סדרת פודקאסטים בת שישה פרקים בשפה האנגלית שתספק שעות רבות  של הנאה לכל חובב היסטוריה.

דן קרלין מספר את סיפורה של מלחמת העולם הראשונה מנקודת מבטו של החייל הפשוט שמוצא את עצמו בחפירות בחזיתות השונות, בלי כל סיבה אמיתית.

המלחמה היא נקודת המפנה בין העולם הישן של אצולה, מלוכה וכבוד לעולם המודרני. קרלין מספר את סיפורה של המלחמה דרך אין סוף מכתבים של חיילים מהצבאות השונים ומתעכב פחות על תיאור ארוך ומייגע של הקרבות.

הסדרה הזאת מומלצת ביותר. זאת הרצאה בהיסטוריה שמוגשת על ידי המרצה הטוב ביותר. קרלין מצטט בצורה חפשית מקורות כתובים רבים וכך המאזין מקבל תחושה של איך הייתה ההרגשה להיות במלחמה ההיא, בין אם אלו זיכרונותיו של גנרל, פעולות של ממשלה או האנשים הפשוטים. 

הסטוריה

מלחמת העולם הראשונה – חלק 2

פרק שני: מרוץ החימוש מתעצם. לראשונה בתולדות המין האנושי, נשק שיוצר לפני 20 שנה הופך לחסר ערך. מעצמות שלא ישתתפו במרוץ החימוש יאבדו את השפעתן ואולי את מקומן על המפה.

קרא עוד »
הסטוריה

מלחמת העולם הראשונה – חלק 3

פרק שלישי:מלחמת החפירות מתחילה. המלחמה שהייתה אמורה להגמר מהר עם תמרון יבשתי מוחץ נתקעת והופכת למרחץ דמים. הצדדים מתחפרים ומלחמת החפירות מתחילה. הצדדים מתחילים להשתמש בטקטיקות מכוערות ולעשות הכל כדי לשבור את הסטטוס קוו.

קרא עוד »
הסטוריה

מלחמת העולם הראשונה – חלק 4

פרק רביעי:מכונות יריה, גדרות תיל ומליוני פגזי ארטילריה מכל הסוגים והגדלים יוצרים גיהנום בקנה מידה תעשייתי על גדות הסום וליד מצודת וורדן בצרפת. המין האנושי מעולם לא הכיר חוויה כזאת, ודור שלם של צעירים אירופאים עומד לשלם את המחיר על בשרו. חודשים ארוכים בחפירות, בגשם ובבוץ, תחת הפגזות אינסופיות ומתקפות של גז רעיל. 

קרא עוד »
הסטוריה

מלחמת העולם הראשונה – חלק 6

פרק שישי ואחרון:האמריקאים סוף סוף מצטרפים למלחמה באירופה, האם הם יגיעו ממש לפני שהיא תסתיים? הגרמנים מחליטים ללכת על כל הקופה ותוקפים בכל הכח בחזית המערבית, בתקווה לא להכשל בחזית המזרחית.

קרא עוד »