חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פודקאסט ריביו

סופרנובה במזרח - סיפורה של מלחמת העולם השניה בפסיפיק

סידרת הפודקאסטים של דן קרלין מספרת את קורותיה של האימפריה היפנית, החל במאה ה-19 ועד לסיומה של מלחמת העולם השניה.

דן קרלין כדרכו, מנסה להבין כיצד הגיעה האימפריה היפנית למצב בו חייליה כובשים חלקים רבים ממזרח אסיה, תוך התנהגות אשר גם בתקופה זו כבר נתפסה כברברית וצמאת דם.  מה גורם לחיילים לרצוח שבויים של האויב אשר נלחמו נגדם באומץ? מדוע אין כל רחמים כלפי האוכלוסיה האזרחית ? דרך התפתחות החברה היפנית ותפיסת הקיסר כאל, מנסה דן קרלין להסביר את ההתנהלות היפנית. הקרבות מתוארים דרך נקודת המבט של החיילים הפשוטים בג'ונגלים, האזרחים שנמלטים לכל עבר והתכניות הצבאיות הגדולות.

סופרנובה במזרח
הסטוריה

סופרנובה במזרח – פרק 1

מלחמת העולם השניה בזירה האסייתית התחוללה בשנים 1937 עד 1945, אבל השורשים שלה עמוקים הרבה יותר. העם שלחם מול כל הסביבה שלו הוא העם היפני, שנחשב לשונה ויוצא דופן. דן קרלין מנסה להסביר מהם הגורמים והסיבות שהפכו את היפנים לאכזריים כלפי העמים שסביבם, מדוע הם תקפו את סין, למה היפנים נלחמים עד המוות ומה התפקיד של הקיסר בתרבות היפנית.

קרא עוד »
סופרנובה המזרח חלק שני
הסטוריה

סופרנובה במזרח – פרק 2

מדוע הסינים שונאים את היפאנים? מדוע הם דורשים התנצלות מיפאן, אשר מסרבת? בפרק השני של סופרנובה במזרח, מספר קרלין על הכיבוש היפאני של סין, ועל מעשי האכזריות, הרצח ההמוני והאונס אשר התבצעו בשיטתיות על ידי הצבא היפאני.

קרא עוד »
הסטוריה

סופרנובה במזרח – פרק 3

בחלק שלישי של הסדרה, היפנים תוקפים בו זמנית בעשרות יעדים ברחבי המזרח הרחוק, תחילה בפיליפינים ובסינגפור והמתקפה הגדולה ביותר, בסיס הצי האמריקאי בפרל הארבור.

קרא עוד »
הסטוריה

סופרנובה במזרח – פרק 4

בחלק הרביעי של הסדרה, הצי האמריקאי והמרינס מנסים לעצור את ההתקדמות היפנית. הקרבות בים האלמוגים, מידווי וגואדלקאנל משנים את פניה של הלוחמה המודרנית. ספינות המערכה הופכות מנכס לנטל והמלכה הבלתי מעורערת של הים היא נושאת המטוסים. המירוץ להשמדת נושאות המטוסים של האויב הופך למטרה העיקרית של שני הצדדים.

קרא עוד »
הסטוריה

סופרנובה במזרח – פרק 5

הכירו את מתקפת הבנזאי. ככל שמלחמת העולם מתקדמת, הנחיתות היפנית במשאבים וכוח אדם מתחילה לבוא לידי ביטוי. היפנים מפצים על כך בצורה אחת: לחימה עד המוות וטבח ללא רחמים.

קרא עוד »